Malowniczy krajobraz, bogate dziedzictwo kulturowe, liczne parki wodne oraz kluby, w których zabawa toczy się do białego rana przyciągają na wakacje w Grecji zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe. Mnogość atrakcji dostarczy zastrzyku pozytywnych wrażeń i pozwoli oderwać się od codzienności.

Grecja – co warto zobaczyć? Atrakcje turystyczne.

Wybierając się na wakacje do Grecji kontynentalnej, warto pomyśleć o zwiedzeniu jednej z najpiękniejszych stolic europejskich – Aten. Miasto kryje w sobie wiele zabytków z czasów antycznych, wśród których wymienić należy m.in.: Partenon, świątynię Zeusa Olimpijskiego, Erechtejon, Świątynię Ateny Nike oraz Propyleje. Eksplorowanie starożytnych zakątków metropolii pozwoli zgłębić bogatą i niezwykle fascynującą historię Aten i może okazać się wspaniałą przygodą zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych miłośników dawnych dziejów. Osoby planujące wypoczynek w Grecji kontynentalnej koniecznie powinny też rozważyć wizytę w Salonikach. Jednym z symboli miasta jest Biała Wieża, zlokalizowana tuż przy nadmorskiej promenadzie. Zwiedzając miasto, warto także zobaczyć rotundę i łuk Galeriusza, czyli zabytki z okresu rzymskiego, wzniesione najprawdopodobniej pod koniec III w. n.e. oraz kościół Agios Demetrios z V stulecia.

Wspaniałą przygodą zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych planujących wakacje w Grecji będzie wypoczynek na bajkowej wyspie Zakynthos, która przyciąga m.in. malowniczą Zatoką Wraku oraz Błękitnymi Grotami, do których dopłynąć można łodziami. Jaskinie zachwycają oryginalnym kształtem oraz zapierającą dech w piersiach grą świateł i kolorów. Dorośli miłośnicy nocnego trybu życia mocy wrażeń doznają zaś na wyspie Rodos, w popularnym kurorcie turystycznym Faliraki. Ośrodek zapewnia dużą liczbę klubów, w których imprezy toczą się do wczesnych godzin porannych. Młodzież oraz aktywni dorośli mogą również doznać sporego zastrzyku adrenaliny podczas zabawy w, największym na ternie Europy, parku wodnym, Aquapark Faliraki, oferującym szeroką gamę krętych zjeżdżalni oraz basenów. Miłośnicy turystyki aktywnej oraz zwiedzania powinni również pomyśleć o wczasach na Krecie, która słynie z najdłuższego na obszarze Europy wąwozu Samaria, liczącego 16 km długości. Podczas kilkugodzinnego trekkingu można cieszyć się bliskim kontaktem z naturą oraz, przy odrobinie szczęścia, zobaczyć endemiczne kozy kri-kri.

Wczasy w Grecji – przygoda dla młodzieży i dorosłych

Grecja stanowi doskonały wakacyjny kierunek zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych. Dzięki licznym atrakcjom na brak wrażeń nie będą narzekać ani osoby preferujące aktywny styl życia, ani miłośnicy zabawy do białego rana. Przesiąknięte zabytkami miasta pozwolą zaś zgłębić grecką kulturę.