Jeśli marzy nam się spędzenie wakacji w miejscu, gdzie nie brakuje słonecznej pogody, przyjemnego ciepła, plaż z miękkim piaskiem, stałego dostępu do wody, przepięknej fauny i flory, to jak najbardziej warto zainteresować się wycieczką do Hiszpanii.

Klimat w Hiszpanii, czyli jak pogoda czeka turystów?

Wczasy w Hiszpanii to idealna opcja dla całej rodziny, łącznie z dziećmi. Sprzyjające warunki pogodowe, piękne krajobrazy, liczne atrakcje i niezliczona liczba miejsc wartych zwiedzenia. To wszytko czeka na nas w państwie znajdującym się w zachodniej części Europy Południowej, gdzie wyróżnia się kilka stref klimatycznych. W części wschodniej i południowej klimat jest umiarkowany śródziemnomorski – lata są ciepłe i łagodne, a pory deszczowe przypadają na wiosnę i jesień. Chłodniejsze lata są na północnej części Hiszpanii, czyi nad Atlantykiem, gdzie opadów można spodziewać się wyłącznie w okresie zimowym. Gorące lata czekają na nas w głębszych częściach kraju. Podobnie jak mroźne i śnieżne zimy. Jeśli chcemy mieć pewność, że w wybranym okresie będzie ciepło, warto udać się na Wsypy Kanaryjskie, gdzie panuje klimat podzwrotnikowy i przez cały rok utrzymują się wysokie temperatury. Średnia temperatura powietrza w lipcu wynosi 25 st. C, a w styczniu 12 st. C.

Rodzinne wakacje z dzieckiem w Hiszpanii – jakie atrakcje mamy do dyspozycji?

Hiszpania jest krajem przyjaznym rodzinom z dziećmi ze względu na liczne atrakcje i obiekty hotelowe dostosowane do potrzeb najmłodszych. Do dyspozycji są ogrody zoologiczne i oceanaria, czyli coś co dzieci uwielbiają. Praktycznie każde większe miasto w tym kraju może pochwalić się własnym ogrodem zoologicznym. Do tego nie brakuje parków rozrywki. Dużą popularnością cieszą się Tibidabo w Barcelonie, Holiday World Maspalomas na Gran Canarii, PortAventura niedaleko Barcelony, Siam Park na Teneryfie, Parque Warner Madrid w stolicy Hiszpanii, Oasys Mini Hollywood położony na pustyni Tabernas.

Świetną rozrywkę zapewni parki wodne ze zjeżdżalniami i basenami. Wiele z nich wyróżnia się stylizowanymi sceneriami, dzięki czemu można poczuć się przykładowo jak w dżungli. Godnymi polecenia parkami są Siam Park, Aqualand Maspalomas, Western Water Park, Lago Martiánez i Marineland Catalunya. Znajdzie się też coś dla miłośników piłki nożnej. Stadiony piłkarskie na Camp Nou w Barcelonie lub Santiago Bernabéu w Madrycie to prawdziwa gratka dla kibiców. Do dyspozycji turystów są także muzea interaktywne. CosmoCaixa w Barcelonie poświęcone jest nauce i technice. Warto wybrać się także do Ciudad de las Arte y las Ciencias w Walencji.

Atrakcji dla dzieci i dorosłych w Hiszpanii całą pewnością nie brakuje. Warto sobie dobrze rozplanować zwiedzanie i dozować przyjemności – najlepiej sprawdza się jedna atrakcja każdego dnia. Należy wziąć pod uwagę preferencje i możliwości swoich pociech.