Świetnym pomysłem dla każdej rodziny mogą okazać się wczasy we Włoszech. Jest to bowiem kraj z piękną pogodą, urokliwymi krajobrazami, ciekawymi zabytkami oraz wieloma atrakcjami – także dla najmłodszych.

Parki wodne i atrakcje dla dzieci we Włoszech

Rodzinne wakacje we Włoszech mogą być udane, kiedy dotrze się do naprawdę ciekawych miejsc – takich, które będą oferować także coś dla najmłodszych. Można do nich na pewno zaliczyć Gardaland, czyli ogromny park rozrywki leżący nad jeziorem Garda. Jest on czynny codziennie od końca marca aż do końca września i wtedy jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków rozrywki w całej Europie. Bilet wstępu kosztuje 16 euro na miejscu i nieco mniej online. Innym miejscem tego typu jest największy park rozrywki we Włoszech – Mirabilandia. Znajduje się on w okolicy kurortów Rimini i Rawenny, w otoczeniu pięknego parku krajobrazowego Parco del Delta del Po (który również wart jest odwiedzenia). Warto wspomnieć, że dekoracje w parku rozrywki Mirabilandia nawiązują do baśni i animowanych kreskówek, a obok umiejscowiony jest wodny park rozrywki Mirabeach. Natomiast w Rzymie, obok klasycznych zabytków i architektury, także znajdzie się coś dla najmłodszych. Będzie to park wodny Hydromania. Warto więc urlop rozplanować tak, by mieć czas zarówno na zwiedzanie miasta, jak i wodne szaleństwo.

Ciekawostki i porady dotyczące Włoch

Kiedy dzieci chce się zabrać na jedną z włoskich plaż, to warto wiedzieć że te najbardziej piaszczyste znajdują się wzdłuż wybrzeża Adriatyku. W Włoszech znajduje się niemal 150 plaż przystosowanych do potrzeb dzieci. Są one oznaczone tytułem “Badiera verde” (Zielona flaga).

Włoski klimat jest uznawany za bardzo przyjemny, dlatego spędzanie tutaj wakacji z dziećmi jest bardzo dobrym wyborem. Nawet zimy są łagodne i wilgotne. Jeśli rodzice chcą uchronić dziecko przed meczącymi upałami, zaleca się unikać pobytu na południu kraju od lipca do sierpnia. Najlepiej będzie odwiedzić Włochy przed lub po sezonie, kiedy to temperatury są bardzo przyjemne. Najcieplejsze zimy są na południe od Rzymu, a w centrum i w górach jest chłodno. Średnia maksymalna temperatura w styczniu wynosi 12 st. C, a w lipcu 29 st. C.