Rodzinne wakacje z naszymi małymi pociechami, choć czasem trudne stają się z czasem obiektem uroczych wspomnień i urokliwych fotografii, na których możemy dokładnie zobaczyć jak nasze dzieci rosną i się zmieniają. Wyjazd ze starszymi dziećmi jest zupełnie inny, bo w pewnym momencie docieramy do punktu, gdzie wakacje nastolatka z rodzicami są dla tego pierwszego swego rodzaju karą. Co zrobić by młode, acz prawie dorosłe (we własnym mniemaniu najczęściej) dzieci chciały spędzić urlop z nami?

Warte zaplanowania przed rodzinnym urlopem

Najważniejsze to dobrze zaplanować cały wyjazd! Na co należy zwrócić szczególną uwagę, gdy chcemy sprawić przyjemność dorastającemu synowi bądź nastoletniej córce? Miejsce i atrakcje! Jeżeli dobrze wszystko zaplanujemy, mamy sporą szansę na bardzo udany wyjazd.

Miejsce wyjazdu…

To niezwykle ważne dokąd chcemy się wybrać z nieco podrośniętymi dziećmi. Miejsce nie może być nudne, powinno być raczej popularne lub zupełnie egzotyczne – dobrym pomysłem zatem będą wyjazdy do Tajlandii, Indii czy Meksyku a także do któregoś z mniej “oklepanych” centrów turystycznych typu Malediwy, Hurghada lub Costa Brava. Podpowiedzi kierunków i optymalnej pory na wyjazd można szukać np. na  https://www.gdzie-i-kiedy.pl/

…i dużo atrakcji!

Ważne, by na miejscu dużo się działo. Im więcej ciekawych rzeczy dzieje się wokół wybrane przez nas kurortu tym lepiej na nastolatków i bardziej będą podobały im się wakacje. Sprawdzając ofertę biura podróży powinniśmy zwrócić uwagę nie na animatorów dla dzieci (bo nastolatkowie mogą nie uznać tego za świetny pomysł) a raczej na ilość otwartych dla Was centrów handlowych, klubów a także innych atrakcji, które mogą pokrywać się z zainteresowaniami naszych pociech.