Dość ciekawym pomysłem są wakacje objazdowe – czyli intensywne zwiedzanie na przykład całej Europy w krótkim czasie – nie zdążymy zanudzić tym nawet najbardziej zbuntowanego nastolatka. Polecamy odwiedzić następujące miejsca (kolejność dowolna, my podajemy je według sprawdzonej trasy).

Berlin – jedno z najważniejszych europejskich miast (obecnie) ma bardzo wiele do zaoferowania zarówno młodym jak i tym trochę starszym turystom. Znajdziemy tu dużo pięknych zabytków oraz dużo współcześniejszych atrakcji. Stanowczo polecamy odwiedzenie berlińskiej wieży telewizyjnej, z której można zobaczyć panoramę całego miasta.

Amsterdam – europejska stolica imprezy. Dużo klubów i dyskotek jak magnes przyciąga młodych ludzi. Dodatkowo (za dnia) to bardzo ładne miasto. UWAGA – W Holandii tzw. “miękkie narkotyki” są legalne i podawane w specjalnych sklepach (Coffe Shop, wbrew pozorom nie kawiarnia). Warto więc trochę dokładniej pilnować tu dzieci…

Paryż – swego czasu stolica świata. Tu było i zaczynało się wszystko – od modowych trendów przez rewolucje. Wieża Eiffela, Luwr (tu zawsze są kolejki) czy zamki nad Loarą – to po prostu trzeba zobaczyć.

Londyn – z Paryża to bardzo blisko, można w trasie przejechać się Eurotunelem, czyli trasą pod kanałem La Manche. Sam Londyn, perła dawnego imperium i siedziba królowej. Tu właściwie wszystko jest wyjątkowe, nawet budki telefoniczne (chyba najczęściej fotografowane telefony na świecie)

Madryt – Barcelona – czyli Hiszpania. Kraj pełen kontrastów, wspaniałej kultury i cudownych krajobrazów. W tym gorącym (zarówno pod względem pogody jak i charakteru ludzi) kraju zawsze jest co oglądać. Słynne Lloret de Mar, na wybrzeżu Costa Brava, zachwycające długą piaszczystą plażą oraz rozwiniętą infrastrukturą stanowi doskonałą bazę wypadową na wycieczki do pobliskiej Barcelony urzekającej niezwykłą architekturą Gaudiego oraz malowniczym portem (młodych fanów piłki nożnej może również zainteresować zwiedzenie stadionu Camp Nou), a także do Girony, która słynie z zabytkowego Starego Miasta z przepiękną katedrą, Łaźniami Arabskimi oraz średniowieczną bramą miejską. Chwili relaksu oraz zastrzyku adrenaliny dostarczy zaś nastolatkom wizyta w barcelońskim parku rozrywki Tibidabo Amusment Park. Doskonałym pomysłem na wczasy ze starszymi dziećmi jest także zwiedzenie południowej części Hiszpanii, a w szczególności Granady i Kordoby, w których do dziś zaobserwować można ślady panowania arabskiego.

Alpy – zarówno francuskie jak i austriackie czy szwajcarskie – widoki nie do podrobienia i świetne drogi (serpentyny górskie) które poza ładnym widokiem dodadzą wycieczce trochę adrenaliny.

Praga – nasi południowi sąsiedzi mają bardzo bogatą historię, którą w pigułce możemy zobaczyć w stolicy. Najpiękniejsze chyba zabytki tej części Europy, tradycyjne knedliki i wyjątkowe piwo – to trzeba zobaczyć

Ciekawym kierunkiem na wczasy z nastolatkiem jest również Chorwacja. Bajkowe Jeziora Plitwickie; pełen zabytków Dubrownik słynący m.in. z okazałego Pałacu Sponza, klasztoru franciszkańskiego oraz Pałacu Rektorów; przesiąknięta starożytnością Pula na półwyspie Istria czy chorwackie wysepki jak np. Korcula, Hvar lub Krk skrywają wiele urzekających zakątków. Atrakcją dla młodzieży może być również uprawianie snorkelingu w niezwykle przejrzystej wodzie Adriatyku.

Wczasy z nastolatkiem można też spędzić we Włoszech. Tętniący duchem starożytności Rzym oraz malownicza, położona na wodzie Wenecja, która przyciąga m.in. Pałacem Dożów, placem św. Marka, Synagogą Hiszpańską oraz Mostem Westchnień z pewnością oczarują zarówno dorosłych, jak i młodzież. Dodatkową atrakcję Wenecji stanowi podróż słynnymi gondolami.

Osoby wybierające się na wczasy ze starszymi dziećmi wspaniały i pełen niezapomnianych emocji urlop spędzą również na greckich wyspach np. Krecie, Rodos, czy Zakynthos. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych np. nurkowania, windsurfingu, jazdy na nartach wodnych czy motorówkach. Spragnione zastrzyku adrenaliny nastolatki poczują się tutaj jak w raju. Wspaniałą przygodą może być również wycieczka do położonych na Zakynthos Błękitnych Grot oraz Zatoki Wraku.